Chyawanprash - Detailné informácie

Antioxidačné bylinný elixír pre posilnenie imunitného systému

- Zvyšuje odolnosť organizmu a dodáva energiu
- Priaznivo pôsobí na žalúdočné a črevné činnosť
- Znižuje prekyslenie telesného prostredia
- Prináša úľavu v oblasti horných a dolných dýchacích ciest
- Pôsobí priaznivo na mozgovú a srdcovú činnosť
- Zlepšuje pamäť a osviežuje myseľ
- Podporuje správnu činnosť pečene a močového ústrojenstva
- Prispieva k detoxikácii a prečistenie organizmu

 

Chyawanprash je v Indii už po celé stáročia považovaný pre svoje revitalizačné účinky za "elixír života". Je zložený z jedinečnej kombinácie bylín, z ktorých najdôležitejšia je drobné indickej ovocie Amalaki (embilika lekárska), ktoré obsahuje až tridsaťkrát vyššie množstvo vitamínu C ako pomaranč. Chyawanprash je tak pre svoj bohatý zdroj antioxidantov, vitamínov a minerálov považovaný v systéme indickej ajurvédy za vynikajúci prírodný prostriedok pre posilnenie zdravia a celkovú regeneráciu organizmu.

Stará legenda hovorí, že v dávnych dobách mudrc Chyawan obnovil svoju mladosť a dobré zdravie konzumáciou tohto ovocia spolu v kombinácii s ďalšími bylinami a potom sa dožil vysokého veku. Tak vznikol tento výnimočný bylinný elixír, ktorý bol pomenovaný Chyawanprash.

Proces trávenia z pohľadu ajurvédy prebieha postupne na troch rôznych úrovniach tráviaceho traktu. Najprv v žalúdku, potom v tenkom a neskôr hrubom čreve. Vstrebané živiny na úrovni žalúdka sú využívané k tvorbe telesných tekutín, krvi a lymfy. Zažívanie potravy v tenkom čreve ovplyvňuje tvorbu svalov a tuku. Záverečným spracovaním potravy v hrubom čreve sa výživné látky uplatňujú v procese regenerácie pokožky, vlasov, kostí, mozgového tkaniva, nervového systému a reprodukčných orgánov. Zdravie a vitalita celého organizmu preto úplne závisí na správnom trávenie, zažívanie a vstrebávanie živín konzumovanej stravy, ktoré sú v konečnej fáze metabolizmu určené na regeneráciu a obnovu všetkých siedmich telesných tkanív - dhatus (pozri Sedem telesných tkanív).

Odporúčané dávkovanie: 1-2 čajové lyžičky bylinného džemu samostatne alebo zapiť šálkou vlažného mlieka či vody

Dabur Chyawanprash - detoxikuje organizmus - 3 x silnejší imunita

Receptúra ​​tohto ajurvédskeho prírodného prípravku je 2 500 rokov stará a účinná. Neobsahuje žiadne chemické prvky iba bylinné a ovocné výťažky z rastlinných extraktov. Chyawanprash nie je vhodný pre diabetikov. Chyawanprakash - bez cukru je naopak veľmi vhodný pre diabetikov.

Rozhodne už po prvých dňoch "užívanie si" tejto zázračnej bylinné marmelády pocítime zmenu.

Blahodarné účinky Chyawanprash sa prejaví v mnohých ohľadoch:

• reguluje imunitný systém
• reguluje nervovú sústavu
• odbúrava únavu
• znižuje cholesterol
• uľavuje v tráviacom a vylučovacím ústrojenstvo
• posilňuje srdce
• znižuje menštruačné problémy

Dabur Chyawanprash sa užíva ráno a dodáva energiu na celý deň! Vyskúšajte túto ajurvédsku bylinnú zmes, je ľahko pikantná, zahrieva a má konzistenciu ako marmeláda.

Ajurvédska medicína je tradičnou formou indickej medicíny, ktorá kombinuje bylinné a ovocné výťažky v snahe priniesť rovnováhu tela i mysle. Formula lieku Dabur Chyawanprash vychádza z dva a pol tisíc rokov starého ajurvédskeho receptu. Neobsahuje žiadne chemické prísady, ale účinnú, veky overenú kombináciu bylinných a rastlinných extraktov. Obsahuje antioxidanty a výťažky podporujúce imunitu. Chráni pred infekciami, virózami a stresom. Posilňuje imunitný systém a pomáha v boji proti chorobám.

Nová štúdia ukázala, že Dabur Chyawanprash, v kombinácii s vitamínom C, bol účinnejší pri znižovaní hladiny cholesterolu, než samotný vitamín C. A to najmä vďaka ovociu amla, ktoré má vysoký obsah vitamínu C a pektínu.

Kurukshetrova univerzita v roku 2003 preukázala, že Dabur pomáha telu pri odstraňovaní chemických látok. Štúdia ukázala, že bylinná formula zmiernila genotoxický účinok fajčenia. Podľa internetových stránok Favor Finesse sa skupine fajčiarov celkovo vylepšil zdravotný stav v priebehu niekoľkých mesiacov. Bylinná formula uľavila najmä príznakom, ako je nadmerné množstvo hlienu, dýchavičnosť a kašeľ.

Štúdia hinduistickej univerzity Barana v roku 1991 ukázala, že Dabur pomohol depresívnym pacientom k zlepšeniu ich celkovej nálady a elimináciu stresových faktorov. Formula obsahu rastliny Ashwagandha, ktorá redukuje stres a zlepšuje celkové fungovanie tela. Ďalšie obsiahnutá bylinka Guduchi pomáha k posilneniu duševných funkcií.

Bylinná formula tiež zlepšuje trávenie a uľavuje od zápchy. Zlepšuje pamäť a redukuje príznaky starnutia (ako je napríklad šediveniu vlasov). Zmierňuje menštruačné problémy, posilňuje srdce, zlepšuje pleť a je účinným pomocníkom v boji proti infekciám. Medzi ďalšie účinky patrí zdravý rast vlasov a nechtov, zlepšenie zraku a vyrovnanie hladiny cukru v krvi.

Spôsob použitia:

Dabur Chyawanprash má pikantné sladko-kyslú chuť a konzistenciu džemu. Môžete ho užívať priamo, rozmiešať v mlieku alebo napríklad namazať na chleba. Vo všetkých prípadoch jeho terapeutické vlastnosti zostávajú stabilné a aktívne. V zime si napríklad môžete dopriať pohár teplého mlieka s Dabur zmesou a v lete pohár studeného mlieka

Denná odporúčaná dávka je 1 - 2 čajové lyžičky.

Hlavné ingrediencie: Indická Tabebuja ružová, Silica bambusových vlákien, Modrý lekno, Kardamom, Oslizák ľúbezný, Trubač indický, Špargľa, vrcholák myrobalánový, Škoricovník čínsky, Kôra škorice, Klinček, Beluta železná, Sida srdčitolistá, Obyčajná všeobecná, Indický egreš, Povojník maurská, Pueraria hľuznatá, Sladké drievko, Korenie dlhý, Nesměna cievnych, Šachor hľuznatý, Hrozienka zelené, Kurkuma dlhá, Santal biely, Sezamový olej, Punarnava, Boľševník obrovský, Čierna cícer divoká, Zelená cícer divoká, Zimné čerešňa, cukor, med, ghee, konzervant: sorbit draselný.

Skúsenosti:

Chyawanprash ma zbavil zápchy, ktorú som trpela 14 rokov! Už po troch dňoch užívania som sa začala raz denne vyprázdňovať (pre mňa zázrak), po týždni som chodila až trikrát denne (zrejme som mala dosť zanesené čreva). Teraz, po dvoch mesiacoch mám trávenie úplne v poriadku a vyprázdňuje sa do dvoch až troch hodín po väčšom jedle - takže metabolizmus mám naozaj naštartovanú. Neviem ako je to možné, ale schudla som navyše o tri kilá (aj keď nadváhou netrpím) a navyše mi začína sám od seba miznúť atopický ekzém na rukách..V literatúre som sa dočítala, že atopický ekzém môže práve súvisieť so zápchou a hrubým črevom !! Navyše teraz je obdobie chrípok a prechladnutí, takmer všetci v práci sú chorí, alebo nachladnutie, ma však vďaka Bohu chrípka zatiaľ obchádza veľkým oblúkom :)

Táto skúsenosť je pre mňa zásadný natoľko, že som tento elixír venovala každému v mojom blízkom okolí pod stromček a budem takto konať každý ďalší rok :)

AJ JA CHCEM CHYAWANPRASH!