Spracovanie placenty

Placenta je považovaná za strom života. Je to orgán, ktorý dodnes nie je plne preskúmaný a docenený. Je to plodové, resp. materské lôžko, vyživuje, chráni a stará sa o dieťa v matkinom lone. Dodáva dieťaťu kyslík, živiny a zároveň dokáže filtrovať odpadové látky. Produkuje hormóny a živiny nutné k zachovaniu tehotenstva. Tvorí imunologickú bariéru pre dieťa a chráni ho tak pred možnými infekciami, vírusmi a choroboplodnými zárodkami. Obsahuje hormóny, vitamíny, kmeňové bunky a preto je dobrým imunitným liekom.

Naši predkovia si placentu vážili, obvykle ju rituálne pochovávali do zeme a nad ňu zasadili ovocný strom ako symbol života, plodnosti. K tomuto stromu potom chodili, keď potrebovali učiniť vážne rozhodnutie alebo keď sa necítili dobre- inštinktívne tak čerpali silu zo svojej placenty.

Tradičná čínska medicína používa placentu už tisícročia, aby zvýšila energiu čchi, vyživila krv a zlepšila podstatu obličiek. Placenta je bohatá na živiny, ktoré pomáhajú pri zotavení sa po pôrode. Dostáva telo späť do rovnováhy a doplňuje to, čo bolo pri pôrode stratené, redukuje krvné straty a podporuje zavinovanie maternice, dodáva energiu, je dobrou prevenciou popôrodných splínov a depresie, vhodná pri anémii pre vysoký obsah železa, obsahuje hormóny prolaktín a oxytocín, obsahuje vitamíny, rastové faktory a kmeňové bunky.

Po pôrode je placentu možné spracovať- placentový koktejl po pôrode, vyrobiť kapsule so sušenou placentou, tinktúru, odtlačok na pamiatku.

Viac informácií o spracovaní placenty cez email monika@puppi.sk

Placentaedited